Vítejte na webových stránkách chovatelské stanice „z Žákova háje“

 

V roce 1981 jsem si z dovolené v jižních Čechách přivezl z Českých Velenic od pana Macháčka čtyřměsíční fenku českého fouska Aidu od Fráji CS, která se stala zakladatelkou této chovatelské stanice.

Na základě držení loveckého psa jsem se rozhodl absolvovat myslivecký kurz a nadále se věnovat myslivecké kynologii se vším všudy. Stal jsem se členem MS Lověna Hostouň kde jsem Aidu i s její dcerou Astou z Žákova háje využíval k přinášení a dohledávce ulovené drobné zvěře. Obě fenky se dožily krásných šestnácti let.

Na konci devadesátých let jsem začal uvažovat o změně plemene vzhledem k úbytku drobné zvěře a naopak nárůstu spárkaté a škodné zvěře. Volba padla na hladkosrstého foxteriéra, především pro jeho temperament a ušlechtilost.

Po krátkém průzkumu chovů  v Čechách padla volba na chovatelskou stanici „od Rytíře Malovce“, která odchovává velmi kvalitní jedince, jak co se týče exteriéru tak po pracovní stránce a 15.3.1998 jsem si domů přivezl Regatu od Rytíře Malovce alias Dášenku, která si mě naprosto získala svým sebevědomím, temperamentem a loveckou náruživostí. Najednou jsem v revíru věděl absolutně o všem, co neprohnala tak mi přinesla.

Mým cílem je vychovávat krásná, zdravá zvířata s velkým loveckým srdcem.